Aloitussivu

Kennel

Koiramme

Pentueet

Pentuja

Yhteystiedot

Terveystietoja

Linkit

Kuvia

Saavutuksia

Jalostusuroksia

Näyttelytuloksia


NÄYTTELYT / SHOWS
Vuosi / Year 2021 •  Vuosi / Year 2020 •  Vuosi / Year 2019  •  Vuosi / Year 2018  •  Vuosi / Year 2017  •  Vuosi/Years 2016  •  Vuosi/Years 2015  •  Vuosi/Years 2014  •  Vuosi/Years 2013  •  Vuosi/Year 2012  •  Vuosi/Year 2006  •  Vuosi/Year 2005 •  Vuosi/Year 2004 •  Vuosi/Year 2003 •  Vuosi/Year 2002 •  Vuosi/Year 2001 •  Vuosi/Year 2000 •  Vuosi/Year 1999 •  Vuosi/Year 1998

Saavutuksia / Achievements  •  Valiot/Our Champions

  Näyttelyt/Shows 2022

 

ERI= excellent, EXC/EXE

EH = very good, VG, TB

H = good, G, P

PEK = puppy class

JUN = junior class

NUO= intermediate

AVO= open

VAL= champion

KP = Honour Prize, HP

 

SA= Sertifikate quality SQ

ROP= BOB, best of breed

VSP= BOS, best of opposite sex

SERT = CC, CAC

vara Sert= Res CAC, RCAC

CACIB

VACA = reserve Cacib, RCACIB

PN = best female/bitch

PU = best male/dog

TIME AND PLACE  DOG RESULT
25.9.2022 Leonberg, Mainspecial show, GE Ruusuinen Unelma Youth Exe
      Harun El Pullah Open Exe  
24.9.2022 IULH World leo-Championship  Ruusuinen Unelma Youth Exe2  
      Harun El Pullah Open Exe  
11.9.2022 Jyväskylä Merenneidon Laulu   Champion Exe2  
      Kohti Unelmii   Jun Exe1  
10.9.2022 Zwolle, NL   Onnen Onkija Vet Exe1 BOB, BOB-veteran, Netherland Champion
4.9.2022 Oulu, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 BF1, BOB
3.9.2022 Kihniö, FI Merenneidon Laulu   Champion Exe1 BF2
28.8.2022 Serge, FR Sä Oot Deja-Vu   Intermed exe2  
28.8.2022 Forssa, FI Hassu Haltijatar   Champion Exe3  
27.8.2022 Leonberger special Unelma Kaunein Exe1 BOB- junior
Junior club champion
26.8.2022 Driffield, UK Unelmien Prinssi   Jun 3nd  
14.8.2022 Turku, FI Hassu Haltijatar Champion Exe1 BF1, BOB
14.8.2022 Dosewell, WA, USA Cuca On Ma-Gee     BOB
13.8.2022 Puolanka, FI Merenneidon Laulu   Champion Exe2 BF3
             
7.8.2022 CHATEL-GUYON, FR  Suuri Toivo   Open exe1 CAC, BOB
  6.8.2022 Paington, UK Unelmien Prinssi Jun 1st  
      Tulin Voittamaan Open 3rd  
  24.7.2022 Kalajoki, FI Hassu Haltijatar Champion Exe1 SQ, BF1, BOS, CACIB
      Merenneidon Laulu Champion Exe2  
  23.7.2022 Kalajoki, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 SQ, BF1, BOS, NORDCAC
      Hassu Haltijatar Champion Exe2 SQ, BF23, NORDRCAC
  22.7.2022 Kalajoki, FI Sulaa Unelmaa Jun Exe1 SQ, BF2, BOB-JUN, JCAC, CAC
      Merenneidon Laulu Champion Exe1 SQ, BF1,  BOB, BIG3
      Hassu Haltijatar   Champion Exe2 SQ, BF3
  16.7.2022 Tornio, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 SQ, BOS, NORDCAC
  16.7.2022 Belvidere, IL, USA   Unelma Rakastaja   Winners Dog, Major Win
  16.7.2022 Belvidere, IL, USA   Unelma Rakastaja   Winners Dog
  16.7.2022 Leonberger Association Club Show, UK Unelmien Prinssi Puppy 1st BOB-puppy
  14.7.2022 Cressat, FR Suuri Toivo Open Exe1 CAC, BOB & BIG2
  10.7.2022 Maryland, MD, USA  Cuca On Ma-Gee   BOB & BIG3
  10.7.2022 Alba, IT Harun El Pullah Open Exe1 CAC
  8.7.2022 East of England   Unelmien Prinssi Puppy 1st  
      Tulin Voittamaan Open 4th  
  3.7.2022 Oulu Merenneidon Laulu   Champion Exe1 SQ, BF2, RCACIB
  2.7.2022 Gällivare, SE  Merenneidon Laulu Champion Exe1 BOB, CACBIG1, Swedish Champion
  24.6.2022 Blackpool, UK Unelmien Prinssi   Puppy 1st RCAC
BOB-puppy
  23.6.2022 Westminster, USA   Kalifornian Kultaa   AOM
  19.6.2022 Sanermo, IT Harun El Pullah   Exe1 CAC, BOB
  18.6.2022 Haapajärvi, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 CQ BF1 BOB, BIG1, BIS2 
      Sulaa Unelmaa Jun Exe 1  
  17.6.2022 Sanermo, IT Harun El Pullah   Exe1 BOB, CAC, CACIB
  12.6.2022 Hämeenlinna, FI Hassu Haltijatar   Champion vg2  
  11.6.2022 Grayslake, IL , USA Unelma Rakastaja   Winners dog
  11.6.2022 Rovaniemi, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 CQ BF1 CACIB BOB
  5.6.2022 SRA Schwerte, GE Ruusuinen Unelma Jun sg2  
  5.6.2022 Tarheel Leonberger Club Specialty Cuca On Ma-Gee   AOM
      Cuca On Ma-Gee   BOS
  5.6.2022 Suomussalmi Merenneidon Laulu     SQ, BF2
  4.6.2022 Tarheel Leonberger Club Specialty, USA Cuca On Ma-Gee     GHC Select Dog 
      Cuca On Ma-Gee     AOM
  29.5.2022 Main special Show Leonberger NCP 2022, Moscow, RU Unelma Kaunein Jun Exe1 CW, BOB-junior, National Breed Club Junior Winner 2022 
  29.5.2022 Kontiolahti, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 BF1, BOB
  28.5.2022 Kontiolahti, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 BF1, CACIB, BOS
  27.5.2022 Bath, UK Unelmien Prinssi PD 1st BOB-puppy
  26.5.2022 Tuusula, FI Sä Oot Ihme   Intermed Exe1 SQ, BF2, RCAC
      Prinsessa Unelmain   Jun Exe1  
  26.5.2022 Kangasniemi, FI Hassu Haltijatar Open Exe1 SQ, BF1, BOB
  22.5.2022 Rauma, FI Hassu Haltijatar Open Exe1 SQ, BF1, BOB
  15.5.2022 St Petersburg, RU Unelma Kaunein Jun Exe1 CW, JCAC, JBOB, BOS, BIS3-junior
  15.5.2022 St Petersburg, RU Unelma Kaunein Jun Exe1 CW, JCAC, JBOB, BOB, BIG-2
  15.5.2022 Oulu, FI Merenneidon Laulu Champion Exe1 SQ, BF1, BOB
  15.5.2022 Monclar de Quercy Special, FR  Harun El Pullah Open Exe1 B1, CACS, BOB
      Suuri Toivo Open Exe2 RCACS
Itse Kateudentunne Vet Exe1 BOB-veteran
  15.5.2022 Helsinki, FI Kaikki Mitä Toivoin Open Exe1 SQ, BF3, RCAC
  14.5.2022 Yeovil & District open show, Uk   Unelmien Prinssi   BOB-Puppy & BOB
  14.5.2022 Monclar Special, FR Suuri Toivo   Open Exe1  
      Harun El Pullah   Open Exe4  
      Itse Kateudentunne   Vet Exe2  
  8.5.2022 Oulu Merenneidon Laulu   Champion Exe1 SQ, BF2, NORD-RCAC
      Ahmed Ahne   Open vg  
  8.5.202 Erfurt, GE Aina On Toivoa   Open V3  
  8.5.2022 Saint-Brieuc Sä Oot Deja-Vu   Jun eva  
  7.5.2022 Saint-Brieuc Special, FR  Sä Oot Deja-Vu Jun Exe2  
  7.5.2022 Monaco Harun El Pullah Open Exe1 BM1, CACM, CACIB, BOB
  7.5.2022 Salo, FI Hassu Haltijatar Open Exe1 SQ, BF2, CAC, Finnish Champion
  1.5.2022 Lahti, FI Sä Oot Ihme   Intermed Exe1  
      Haaremin Ruusu Open Exe1 SQ, BF2, RCAC
      Hassu Haltijatar   Open Exe3  
  1.5.2022 Bear, DE, USA   Kalifornian Kultaa     BOB
  30.4.2022 Bear, DE, USA Cuca On Ma-Gee Select dog
      Kalifornian Kultaa     BOB
  29.4.2022 Bear, DE, USA Cuca On Ma-Gee BOB
  24.4.2022 Italy Leonberger Special Show, IT Harun El Pullah Open Exe1 BM1, CACS, BOS
  24.4.2022 EDS-2022, Paris, FR Suuri Toivo Open Exe1 CACS,RCACIB, Vice European Winner-2022
  23.4.2022 Döbeln, Special show, GE   Aina On Toivoa Open exe2  
  23.4.202 Championnat De France, Paris Suuri Toivo Open Exe1 CACS,RCACIB, France Champion
  23.4.2022 Polvijärvi, fi Merenneidon Laulu Champion exe1 BF1, BOB
  22.4.2022 Welks, UK Unelmien Prinssi Puppy  1st  
  17.4.2022 Lyon, FR Harun El Pullah Open Exe1 BM1, CAC, CACIB, BOB
  16.4.2022 Lyon, FR Harun El Pullah   CAC
  16.4.2022 Wales, UK Unelmien Prinssi Puppy 2nd  
  10.4.2022 Dekalb, IL, USA  Unelma Rakastaja 1st winners dog 
  9.4.2022 Dekalb, IL, USA  Unelma Rakastaja 1st winners dog 
  10.4.2022 Vaasa, Fi Merenneidon Laulu Champion Exe1 BF1, CACIB, BOS
  3.4.2022 Flassans special, FR Harun El Pullah Open Exe3  
  2.4.2022 Kajaani Sulaa Unelmaa Puppy 1st HP, BOB-puppy
      Merenneidon Laulu   Champion Exe1 SQ, BF3, CACIB
      Ahmed Ahne   Open H  
  2.4.2022 St Petersburg special, RU Unelma Kaunein Puppy 1st BOB-puppy
  27.3.2022 Lahti Merenneidon Laulu   Champion Exe2 SQ
  27.3.2022 Angers, FR Sä Oot Deja-Vu   Jun vg3  
  26.3.2022 Angers, FR Sä Oot Deja-Vu   Jun vg3  
  20.3.2022 Montluçon cacib, FR   Suuri Toivo   Open Exe2  
      Lapin Kultaa   Champion Exe1 BM1, CACIB, BOB
      Lapin Kultaa   progeny class 1st  BOB & BIS2 progeny group
  20.3.2022 Virginia Beach, LCA Special VA, USA  Cuca On Ma-Gee   Award of Merit
  19.3.2022 Celtic Winners, Dublin, IE   Sä Oot Legenda Junior 1st BM1, CAC, BOS, Celtic Winner & Celtic Junior Winner 2022
  17.3.2022 LCA TOP 20 Gala Cuca On Ma-Gee Exe  
  13.3.2022 Raleigh, NC, USA  Cuca On Ma-Gee     BOB
  12.3.2022 St Petersburg, RU Unelma Kaunein Puppy1st BOB-puppy, BIS2-puppy
  12.3.2022 Raleigh, NC, USA  Cuca On Ma-Gee   BOB
  11.3.2022 Raleigh, NC, USA  Cuca On Ma-Gee     BOB
  10.3.2022 Crufts 2022 Sä Oot Legenda Junior 1st  
      Musta Kuullaan Open -  
  6.3.2022 Valence, FR  Harun El Pullah Open Exe1 BOB, CAC, CACIB, BIG-3
  27.2.2022 Stoneleigh Open Show, UK   Unelmien Prinssi Puppy 1st Best AVNSC puppy  
  27.2.2022 Jämijärvi, FI Merenneidon Laulu Open Exe1 BF1, CAC, BOB -> Finnish Champion
  26.2.2022 St Petersburg Cacib, RU Unelma Kaunein Puppy 1st BOB-puppy
  20.2.2022 Fresno, CA, USA   Kalifornian Kultaa   BOB
  19.2.2022 Fresno, CA, USA   Kalifornian Kultaa     BOB
  18.2.2022 Fresno, CA, USA   Kalifornian Kultaa     BOB
  13.2.2022 Grayslake, IL, USA  Unelma Rakastaja 1st puppyclass Reserve Winner
  12.2.2022 Grayslake, IL, USA  Unelma Rakastaja 2nd puppyclass  
  5.2.2022 Cavalaire, FR  Harun El Pullah Intermed Exe1 BM1, CAC, BOB
  23.1.2022 Manchester, UK Itse Kateudenpoika Vet 1st  
  23.1.2022 Perpignan, FR Harun El Pullah Intermed Exe1 BM1, CAC, CACIB, BOB
  22.1.2022 Perpignan, FR Harun El Pullah   Intermed Exe1 BM1, CAC, BOB
  6.1.2022 Boston UK Itse Kateudenpoika   Vet 2nd  
 
 

↑ TOP 

WebDesign Kubanne

www.kubanne.fi

LEMPILEIJONAN KENNEL

© Anni Lahti

Anni Lahti, Pahnantie 65, 07170 Pornainen | Finland | p.+358 50 342 0460 anni@lempileijonan.fi

 

  




Lempileijona